مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی استفاده ببرید

استفاده متعادل از همه گروه های غذایی در تعطیلات نوروزی از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات گوارشی در این مدت جلوگیری می کند.

– فرتاک نیوز”، فرناز کیادربندرسری متخصص تغذیه در خصوص بیماری های رایج در ایام نوروز گفت: بیماری های یبوست و اسهال از جمله شایع ترین بیماریهایی هستند که در ایام نوروز شایع است.

وی برای رفع یبوست مصرف سبزیجات را توصیه کرد و گفت: بهترین راه پیشگیری استفاده از آب ، مایعات و سبزیجات است باید توجه داشت که چای هیچ گاه نمی تواند جای آب و آبمیوه طبیعی را پر کند.

دربندسری افزود: در صورت بروز یبوست بیماران می توانند از آلو و انجیرخیس شده یا موزی که بافتش کمی نرم شده است استفاده کنند.

به گفته این پزشک روغن زیتون هم از جمله ملین های طبیعی است که در صورت بروز یبوست می توانند استفاده کنند.

کیادربندسری فیزیولوژی بدن افراد را یک عنصرپر اهمیت و تاثیر گذار در بیمارشدن افراد دانست و ادامه داد: درمورد اسهال بیش از هر چیز رعایت بهداشت اهمیت دارد اما در صورت دچار شدن به این بیماری طبق درمان های خانگی که بیشتر افراد به آن اعتقاد دارند نبات داغ و عرق نعناع درمان مناسبی است.

وی درمورد راه پیشگیری اسهال هم گفت: تنظیم دریافت کافی و مناسب از مواد غذایی دارای فیبر محلول مانند هویج، لوبیا، کدو، جو و فیبر نامحلول مانندگندم، انجیر، هلو، گوجه فرنگی و غلات کمک شایانی به جلوگیری از این مشکل می کند.

این متخصص تغذیه با اشاره به محصولات پروبیوتیکی که به تازگی در بازار موجود شده است بیان کرد: این محصولات به تنظیم فعالیت گوارشی بدن کمک بسزایی می کند چرا که این محصولات فلور باکتریایی و میکروبی دستگاه گوارش که بخشی از ساز و کار طبیعی بدن است را تنظیم می کند و درصورتی که فلور باکتریایی و میکروبی بدن تنظیم نشود فرد دچار اختلالات گوارشی خواهد شد.

کیادربندسری مشکل نفخ را به عنوان سومین بیماری آزار دهنده در میان افراد در طول تعطیلات نوروزی معرفی کرد و گفت: برای پیشگیری از مشکل نفخ توصیه می شود که ۱۰ساعت قبل از استفاده آن ها را خیس کنند سپس آن آب را به دور ریخته و با آب تازه ای حبوبات را بپزند.

وی افزود:برخی میوه ها مانند سیب هم باعث نفخ می شوند، در کل استفاده متعادل از همه گروه های غذایی از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات گوارشی جلوگیری می کند.

کیادربندسری با اشاره به بیماری های گوارشی که در سفرها پیش می آید گفت: علت این بیماری ها بیشتر متفاوت بودن املاح موجود در آب مناطق مختلف ، بهداشت و حتی تاثیر آب و هوا بر عملکرد متابولیسیمی بدن است که با رعایت بهداشت می توان مشکلات را به حداقل رساند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم باید توجه داشته باشند که مصرف بی رویه آجیل و شیرینی همچنین فست فود باعث ایجاد مشکلات گوارشی و یبوست می شود و برای حفظ تعادل در مصرف این مواد غذایی بهترین کار برای جلوگیری از مشکلات خواهد بود.

کلید واژه ها: بیماری – تعطیلات نوروزی – مشکلات گوارشی – مشکل – نوروز – مشکلات – تعطیلات – راه پیشگیری – پیشگیری – نوروزی – بهداشت – صورت – طبیعی – سبزیجات – درمان های خانگی – دستگاه گوارش – درمان – توصیه – اهمیت – تغذیه – مواد غذایی – بهترین راه – گوجه فرنگی – اختلالات – میوه – فیبر – آب و هوا – بیماران – بهترین – متفاوت

جدیدترین اخبار دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب جلوگیری از مشکلات گوارشی در تعطیلات نوروزی در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.