مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

سال‌ها پشت سرهم می‌آید و می‌رود. سن‌مان افزایش می‌شود و عمرمان به سرعت می‌گذرد.

چروک چشم، پیری صورت را نشان می‌دهد

این گذر زمان اما خیلی هم بی‌سروصدا اتفاق نمی‌افتد و نشانه‌های مختلفی از خودش برجای می‌گذارد؛ عینکی که متداوم به همراهید همراهمان به همراهانجام گرفت تا سوی کم‌انجام گرفته چشم‌ها را جبران کند، تار موهای سفیدی که روزبه‌روز برتعدادشان افزوده می‌شود و پوستی چروک‌‌خورده که نشان از گذر دهه‌ها بر چهره ما دارد.

به صورت حتم همه می‌دانیم پیر‌انجام گرفتن پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر هست که چه دوست داشته به همراهشیم و چه نه، می‌آید و به همراه نشانه‌هایش بر‌جسم ما می‌نشیند. نشان‌هایی که اغلب‌ دوست‌شان نداریم و می‌خواهیم آنها را از چشم دیگران مخفی کنیم. اما مگر می‌شود پیری را پنهان انجام؟

دکتر رضا عرفانیان سلیم، جراح و متخصص بیماری‌های چشم‌ و فوق‌تخصص جراحی پلهستیک چشم در این به همراهره توضیح می‌دهد:

صورت انسان حیاتی‌ترین قسمت بدن هست که می‌تواند پیری را نمایان سازد. به همراه افزایش سن هستخوان‌ها، عضلات، پوست و چربی‌های صورت تغییر می‌کند و پیری نیز افزایش به چشم می‌آید. به عنوان مثال فک‌های به همراهلا و پایین از نظر طول و زاویه‌های آن تغییر می‌کند یا هستخوان حدقه بزرگ‌تر و هستخوان گونه فرورفته‌تر می‌شود.

پوست هم خشک‌تر انجام گرفته و پروتئین‌های کلاژن و الهستین که زیر پوست هستند و به همراهعث حفظ قوام و انعطاف‌پذیری آن می‌شوند، تحلیل می‌رود. در نتیجه پوست شل‌تر انجام گرفته و چروک‌های ظریف روی آن ایجاد می‌شود.

به گفته این چشم‌پزشک، افزایش سن به تحلیل رفتن چربی‌های زیر پوست منجر می‌شود و عروق زیر پوست صورت نیز کاهش می‌یابد. علاوه بر این موارد، انقبه همراهض دائمی عضلات که در صورت بعضی از افراد دیده می‌شود نیز می‌تواند موجب پیرتر نشان دادن صورت شود. مثلا برای کسانی که عادت دارند متداوم اخم کنند، در ناحیه بین دو ابرو چین‌هایی دائمی ایجاد خواهد انجام گرفت.

آن‌طور که دکتر عرفانیان می‌گوید به همراه افزایش سن به همراهفت‌های همبندی صورت نیز ضعیف می‌شود. این به همراهفت‌ها وظیفه حفظ و نگهداری سایر به همراهفت‌های بدن را در موقعیتی طبیعی و معقول به‌عهده دارند و ضعیف‌انجام گرفتن آنها می‌تواند چهره را پیرتر نشان دهد.

عوامل محیطی را کنترل کنید

سال‌های عمرمان به همراه شتاب می‌گذرد و این گذر زمان حسابی خودش را در جسم و جان ما نمایان می‌سازد. بعضی‌ها زودتر و بعضی‌ها هم دیرتر؛ ولی به همراهلاخره پیری می‌آید و خودش را نشان می‌دهد.

دکتر عرفانیان به همراه اشاره به اهمیت مسائل ژنتیکی در روند پیری صورت، یادآور می‌شود: روند پیری در چهره برخی افراد زودتر و سریع‌تر و برای گروهی هم دیرتر و آهسته‌تر اتفاق می‌افتد.

او دربه همراهره عوامل بیرونی که موجب تسریع روند پیری صورت می‌شود، توضیح می‌دهد: ما می‌توانیم عوامل محیطی را کنترل کنیم و به همراه پرهیز از آنچه موجب پیری صورت می‌شود، روند پیری را به تاخیر بیندازیم. حیاتی‌ترین عاملی که در این زمینه مطرح هست، نور خورشید و به طور خاص اشعه ماورای بنفش هست.

به این معنی که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید به همراهعث می‌شود لایه‌های بیرونی پوست ضخیم‌تر و پوست خشک‌تر شود. همچنین پروتئین‌های کلاژن و الهستین زیر پوست نیز تغییر انجامه و روند پیری پوست را تسریع می‌کند.

به گفته وی، هستعمال سیگار و دخانیات هم از عوامل زیاد مضر برای صورت هست.

چون مصرف دخانیات موجب ضعیف‌تر انجام گرفتن شبکه عروقی زیر پوست پلک و تسریع روند پیری می‌شود. همچنین هستفاده از یک رژیم غذایی معقول برای به تاخیر انداختن پدیده پیری توصیه می‌شود و حتما به همراهید از رژیمی متعادل که حاوی مقدار کافی پروتئین و ویتامین هست، کمک بگیریم.

تحقیقات نشان داده هست اگر کسی به همراه نگاه‌انجامن به چهره، بخواهد در مورد میزان خستگی یا سن‌ فرد قضاوت کند، اول از همه به ناحیه چشم‌های او نگاه می‌کند، بنابراین ناحیه چشم‌ها یا یک سوم به همراهلایی صورت افراد در نشان دادن میزان پیری صورت و همچنین خسته بودن چهره تاثیر بسزایی دارد.

دکتر عرفانیان ضمن بیان این مطلب، یادآور می‌شود: به همراه افزایش سن، قسمت خارجی ابروها به طرف پایین افتادگی پیدا می‌کند و چربی آن قسمت نیز تحلیل می‌رود. همچنین به همراهفت‌های همبندی نگهدارنده ابرو نیز کاهش پیدا می‌کند و ضعیف‌تر می‌شود.

از طرف دیگر چون قسمت خارجی عضله پیشانی، ضعیف‌تر از قسمت داخلی هست، ابروها بر اثر جاذبه زمین به سمت پایین دچار افتادگی می‌شوند. بنابراین ابروها به سمت پایین زاویه پیدا انجامه و در نتیجه چهره ما را غم‌آلودتر و پیرتر نشان می‌دهد.

اما خیلی‌ها برای این‌که این افتادگی ابرو را جبران کنند، خودشان را عادت می‌دهند که به همراه انقبه همراهض عضله پیشانی، ابروها را به همراهلاتر ببرند. به گفته این چشم‌پزشک وقتی ابروها پایین می‌آید، پوست پلک هم به سمت پایین حرکت می‌کند و میدان دید محدود می‌شود.

در حالی‌که همین انقبه همراهض طولانی و مستمر عضله پیشانی از یک‌ به ایجاد سردردهای مزمن در گروهی از افراد منجر انجام گرفته و از سوی دیگر برای اغلب افراد چین‌ و چروک‌های پوستی دائمی در ناحیه پیشانی ایجاد می‌کند.

دکتر عرفانیان می‌افزاید: افزایش حجم چربی‌های حدقه از دیگر تغییراتی هست که در بعضی از افراد ایجاد می‌شود. چربی‌های دور چشم در داخل حدقه به طرف خارج بیرون‌زده می‌شود و از طرف دیگر هم ضعیف‌ترانجام گرفتن به همراهفت‌های همبندی اطراف چشم، این بیرون‌زدگی را تانجام گرفتید می‌کند.

علاوه بر این، پف‌آلود انجام گرفتن ناحیه پلک به همراهلا و سنگین انجام گرفتن پلک هم به همراهعث ایجاد محدودیت در میدان دید و خستگی چشم‌ها می‌شود. در پلک پایین نیز همین بیرون‌زدگی چربی‌ها عاملی برای ایجاد تورم دور چشم و حالت خواب‌آلودگی هست.

پیری را به تعویق بیندازید

اگر در مورد افزایش سن و مسائل ژنتیکی کاری از دست ما ساخته نیست، اما می‌توانیم به همراه رعایت مواردی خاص این پدیده طبیعی را به تاخیر بیندازیم یا نشانه‌های آن را بپوشانیم. به صورت حتم ابداً قرار نیست این شیوه‌ها فردی را جوان‌تر از آنچه هست نشان دهد، بلکه فقط می‌تواند چهره‌ای شاداب‌تر و سالم‌تر برای افراد ایجاد کند.

دکتر عرفانیان برای به تاخیر انداختن پیری صورت چنین توصیه می‌کند: حیاتی‌ترین نکته این هست که به همراهید از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب انجامه و در طول روز از کرم‌های ضدآفتاب هستفاده کنید. همچنین در تمام سنین به همراهید به همراه هستفاده از عینک‌های آفتابی از پوست پلک محافظت کنید.

پرهیز از هستعمال دخانیات، ورزش‌ به اندازه کافی و پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و معقول نیز نکات دیگری هست که برای به تاخیر انداختن روند پیری اهمیت زیادی دارد.

این چشم‌پزشک دربه همراهره روش‌های جوان‌سازی صورت، می‌گوید: این روش‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود؛ روش‌های غیرجراحی و روش‌های جراحی. تزریق بوتولونیم توکسین A روشی غیرجراحی هست و موجب ضعیف‌تر انجام گرفتن آن دسته از عضلات دور چشم می‌شود که انقبه همراهض مستمرشان چین و چروک ایجاد می‌کند.

وی تاکید می‌کند: ماندگاری این دارو سه تا چهار ماه هست و تکرار آن برای برطرف انجام گرفتن دائمی چین‌ها ضروری هست. همچنین برای تزریق حتما به همراهید به فردی مراجعه کنید که هم تعلیم‌های لازم را دیده و هم به همراه آناتومی دقیق عضلات دور چشم آشنا به همراهانجام گرفت.

علاوه بر این، داروی مورد هستفاده نیز به همراهید سالم و دارای مجوز به همراهانجام گرفت، چراکه عوارض زیادی از تزریق نادرست توسط افراد ناوارد یا هستفاده از داروهای تقلبی مشاهده انجام گرفته هست.

دکتر عرفانیان می‌گوید: به همراه تغییر به همراهفت‌های صورت، برآمدگی‌ها و انحناهای صورت نیز افزایش نمایان می‌شود و به همراه هستفاده از حجم‌دهنده یا فیلرها می‌توان بعضی از فرورفتگی‌ها و کاهش حجم‌ قسمت‌هایی از صورت را جبران انجام. علاوه بر فیلرها که مواد مصنوعی هستند،

می‌توان از به همراهفت چربی بدن خود فرد نیز هستفاده انجام که به صورت حتم هر یک از این روش‌ها مزایا و عوارض خاص خود را دارد.

او در مورد روش‌های جراحی، خاطرنشان می‌کند: برای هستفاده از این روش‌ها حتما به همراهید برای هر فرد به طور خاص و جداگانه تصمیم‌گیری شود تا برای هرکس به همراه توجه به شرایط خاصی که دارد، اقدامات لازم صورت گیرد.

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب چروک چشم، پیری صورت را نشان می‌دهد در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.