مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

علل ایجاد بیماری های قلبی در جوانان چرا جوانان دچار بیماری های قلبی می شوند افزایش بیماری های قلبی در میان جوانان

بیماری حاد قلبی در بین جوانان ایرانی در حال شیوع پیدا انجامن هست و از علل آن می توان به تغذیه ناسالم، نداشتن تحرک بدنی، چاقی و مصرف سیگار و قلیان اشاره انجام. در این مقاله از دکتر سلام به شیوع بیماری های قلبی و عروقی میان جوانان پرداخته ایم. توصیه ما این هست که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. به همراه ما همراه شوید.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی پایتخت به شیوع بیماری حاد قلبی در بین جوانان ایرانی اشاره و تاکید انجام: تغذیه ناسالم، آلودگی هوا، نداشتن تحرک بدنی، چاقی، و مصرف سیگار و قلیان از حیاتیترین عوامل بروز این بیماری در کشور هست.

دکتر ایرج ناظری بر لزوم پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی تاکید انجام و افزود: در صورتی که آقام عوامل خطرساز این بیماری را کنترل کنند، حتما از شیوع بیماری قلبی پیشگیری می شود.

وی، احساس ناآسودهی در قفسه سینه، تپش قلب، ضعف و خستگی زودرس، تنگی نفس، سرگیجه و تعریق را از جمله علائم این بیماری اعلام انجام و گفت: آقام به همراهید به این علائم توجه کافی داشته به همراهشند و در صورت بروز آنها به پزشک متخصص قلب مراجعه کنند.

متخصص قلب و عروق بیان انجام: کسانی که سابقه فامیلی این بیماری را دارند، به همراهید توجه افزایشی به این بیماری داشته به همراهشند و در صورت بروز علائم نسبت به مداوای آن اقدام کنند تا دچار مرگ ناگهانی نشوند.

وی به پیشرفت های کشور در زمینه کنترل و درمان بیماری های قلبی اشاره انجام و گفت: اغلب آقام ما تا ۳۰ سال پیش برای درمان بیماری قلبی به خارج از کشور می رفتند اما به همراهتوجه به پیشرفت های فروان در این زمینه دیگر نیاز به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست.

هستاد دانشگاه علوم پزشکی پایتخت به همراه اشاره به اینکه در حوزه درمان به همراه هیچ کشور تفاوتی نداریم، گفت: پزشکان ایرانی به همراه بهره گیری از تجهیزات مدرن در صدد ارائه خدمات بهتر به بیماران هستند.

کاهش سن مبتلایان به سکته قلبی در ایران

وی، به کاهش سن مبتلایان به سکته قلبی در ایران اشاره انجام و گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری کنترل قندخون، کلسترول، فشارخون و چربی به همراهلای خون به همراهید صورت گیرد که معمولا آقام از این کار غافل هستند.

ناظریان به همراه اشاره به اینکه به همراه پیشگیری از ریسک فاکتورهای خطرساز، بروز سکته های قلبی کاهش پیدا می کند، ادامه داد: معمولا هرچه سن به همراهلاتر برود احتمال سکته قلبی افزایش می شود اما براثر شیوع عوامل خطر این بیماری، شاهد هستیم که افراد به همراه سن های پایین به این بیماری مبتلا می شوند.

وی بر لزوم مراجعه سریع افراد مبتلا به سکته قلبی به مراکز درمانی تاکید انجام و گفت: مراجعه به موقع این افراد به بیمارستان از بروز آسیب عضله قلب آنها جلوگیری می کند و خوشبختانه این اقدام در بیمارستان مجهز پایتخت و منطقهستان انجام می شود.

در همین حال، مدیر انجمن آترواسکلروز (تصلب شرایین) ایران در زمینه مرگ و میر بر اثر بیماری قلبی گفت که روزانه ۳۰۰ نفر در ایران به خاطر بیماری قلبی جانشان را از دست می دهند و سکته های قلبی و مغزی ۴۵ درصد مرگ و میرهای کشور را موجب می شود.

دکتر مسعود قاسمی بیان انجام : بیماری های قلبی، بیماری های مغزی، تصادفات و سرطان ها، چهار عامل اصلی مرگ و میر در ایران را تشکیل می دهند.

این متخصص قلب و عروق ادامه داد، آمار ۳۰ درصد برای بیماری های قلب و عروق و ۱۵ درصد برای بیماری های مغز و اعصاب در کل مرگ و میرهای کشور، آمار زیاد به همراهلایی محسوب می شود.

منبع: ایرنا

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب شیوع بیماری های قلبی و عروقی به همراه سبک خانومدگی جوانان در سایت بزرگ مجله پزشکی