مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

لیستی از محصولات غذایی مورد نیاز افراد گیاهخوار

افراد گیاهخوار که از مصرف محصولات گوشتی خودداری میکنند بهتر هست به همراه منابع گیاهی پروتئین آشنا شوند و آن ها را به رژیم غذایی خود بیفزایند. برخی منابع غنی از آهن و کلسیم، پروتئین، ویتامین دی، ویتامین ب۱۲ در این بخش معرفی خواهند انجام گرفت. اگر از رژیم غذایی گیاهی پیروی میکنید به این بخش نگاهی بیندازید.

حیاتی نیست عضو کدامیک از گروه های گیاهخواری هستید و از چه شیوه رژیم غذایی پیروی می کنید، بلکه انتخاب یک تنوع غذایی متفاوت که شامل همه انواع غلات، میوه ها، سبزیجات، بنشن (گیاهان دو لپه ای مانند نخود و لوبیا)، آجیل ها و تخمه ها به همراهانجام گرفت و نیازهای غذایی روزانه بدنتان را فراهم کند، زیاداهمیت دارد.

به گرازش از آکادمی رژیم و تغذیه آمریکا آنچه در انتخاب چنین رژیمی کمک فراوانی می کند این هست که بدانیم نیاز روزانه بدن ما به عناصر مختلف به چه میزان بوده و هر یک در چه مواد غذایی وجود دارند.

کلسیم

گیاه خواران به همراهید به منظور فراهم انجام گرفتن نیازهای روزانه بدنشان به کلسیم، منابع غذایی حاوی کلسیم متنوعی را در رژیم خود بگنجانند. محصولات لبنی منبعی غنی از کلسیم هستند، در صورتی که رژیمتان شامل محصولات لبنی نبه همراهانجام گرفت، کلسیم می تواند از سایرغذاهای گیاهی گرفته شود، اما میزان کلسیمی که بدن می تواند از غذاهای مختلف جذب کند، متفاوت خواهد بود. برخی از مواد حاوی کلسیم عبه همراهرتند از:

شیر، مهست وپنیر کم چرب یا بدون چربی

شیرهای گیاهی غنی انجام گرفته مانند شیر سویا یا شیر به همراهدام

غلات آماده صبحانه که غنی انجام گرفته به همراه انواع مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند

آب میوه های غنی انجام گرفته به همراه کلسیم

خمیر سویا (توفو) غنی انجام گرفته به همراه کلسیم

تعدادی از سبزیجات سبز رنگ برگدار مانند کلم برگ و بروکلی و ترب سبز

انواع گیاهان بنشنی مانند نخود، لوبیا، به همراهقلا و همچنین دانه سویا و لوبیای سیاه

به همراهدام و کره به همراهدام زمینی

لیستی از محصولات غذایی مورد نیاز افراد گیاهخوار

آهن

 

گیاه خواران به همراهید برای تامین آهن روزانه مورد نیاز بدنشان منابع متنوعی از آهن را مصرف کنند. مصرف یک منبع نیکو ویتامین سی (میوه هایی مانند پرتقال، لیموشیرین و نارنگی، آب پرتقال و یا گوجه فرنگی) قبل از هر غذا جذب آهن بدن را افزایش می دهد.

منابع غذایی دارای آهن عبه همراهرتند از:

غلات حجیم غنی انجام گرفته صبحانه

دانه های سویا

سبزیجات به همراه برگهای سبز تیره مانند اسفناج و برگ چغندر

انواع نخود و لوبیا

تخم مرغ

لیستی از محصولات غذایی مورد نیاز افراد گیاهخوار

پروتئین

 

پروتئین در افزایش غذاهای گیاهی به همان اندازه ای که در غذاهای گوشتی وجود دارد، یافت می شود ووقتی پروتئین کافی به بدنتان می رسد که در طول روزغذاهای متنوع بخورید و کالری کافی به بدنتان برسد.

منابع گیاهی پروتیین عبه همراهرتند از:

انواع بنشن از جمله لوبیا، نخود، عدس و لپه

تمامی غلات

سویا و محصولات آن

آجیل ها

محصولات لبنی

تخم مرغ

 

ویتامین ب ۱۲

 

این ویتامین در همه غذاهای به همراه منشا حیوانی مانند تخم مرغ و لبنیات یافت می شود.خوردن ویتامین ب۱۲ به اندازه کافی برای گیاه خواران معمولا جای نگرانی ندارد، چرا که محصولات لبنی و تخم مرغ را به میزان لازم مصرف انجام میدهند.

گیاه خواران، به هر حال، به همراهید رژیمشان را به همراه انتخاب غذاهای غنی انجام گرفته به همراه ویتامین ب۱۲ یا قرص های مکمل آن (کوبه همراهلامین) تکمیل کنند.

منابع غذایی ب۱۲ برای گیاه خواران عبه همراهرت هست از:

غذاهای غنی انجام گرفته به همراه ویتامین ب۱۲ از جمله مخمرهای مغذی، شیر سویا، جایگزینهای گوشت قرمز و غلات فرآوری انجام گرفته

محصولات لبنی

تخم مرغ

 

ویتامین دی

 

غذاهای کمی هستند که بطور طبیعی خودشان درصد به همراهلایی ویتامین دی دارند، اما محصولات لبنی زیادی وجود دارد که به همراه ویتامین دی غنی می شوند. این ویتامین همچنین به مقدار زیاد در نور خورشید وجود دارد که هر فرد به همراه قرار گرفتن متوسط روزی نیم تایم در آفتاب می تواند آن را به دست آورد. در امریکا، افرادی که لبنیات دارای ویتامین دی نمی خورند و کسانی که مقدار نور کافی روزانه از تابش خورشید را دریافت نانجام میدهند، حتما به همراهید به همراه مشورت پزشک از قرصهای مکمل این ویتامین هستفاده کنند.

منابع ویتامین دی برای گیاه خواران تخم مرغ،آب پرتقال، شیر گاو و شیر سویای غنی انجام گرفته به همراه ویتامین دی و غلات صبحانه دارای این ویتامین هستند.

سلامت آنلاین

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب لیستی از محصولات غذایی مورد نیاز افراد گیاهخوار در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.