مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

اختلالات روده ای از قبیل سندرم روده تحریک پذیر، کولیت اولسراتیو (کولیت زخمی شونده) و بیماری کرون می توانند به همراهعث کاهش انجام گرفتید کیفیت خانومدگی شوند و در بعضی موارد حتی می توانند کشنده به همراهشند.

– به نقل سایت قطره و به گرازش از، یک تیم بین المللی از محققان طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده اند که برخی از انواع به همراهکتری های دهانی می توانند اختلالات روده ای را ایجاد یا تانجام گرفتید کنند.

در مقاله ای که در مجله Science منتشر انجام گرفته، این گروه تأثیر به همراهکتری های موجود در دهان انسان را در مدل های موش نشان داده اند.

محققان بر این به همراهورند که پژوهش آنها می تواند روزی به توسعه روش های جدید درمانی برای اختلالات روده کمک کند.

اختلالات روده ای از قبیل سندرم روده تحریک پذیر، کولیت اولسراتیو (کولیت زخمی شونده) و بیماری کرون می توانند به همراهعث کاهش انجام گرفتید کیفیت خانومدگی شوند و در بعضی موارد حتی می توانند کشنده به همراهشند.

به همین علت، دانشمندان پزشکی به دنبه همراهل پاسخی برای علل و راه های درمان آنها هستند.

محققان در پژوهش جدید خود متوجه ارتبه همراهط بین به همراهکتری هایی که معمولا در دهان هستند و اختلالات روده انجام گرفته اند.

محققان گزارش دادند که مطالعه آنها زمانی آغاز انجام گرفت که اعضای تیم متوجه انجام گرفتند بیماران مبتلا به یکی از سه نوع اختلال روده بزرگ، دارای میزانی افزایش از حد طبیعی از به همراهکتری های دهانی در مدفوع بوده اند که این امر نشان دهنده میزان به همراهلای این به همراهکتری ها در روده ها هست.

آنها به همراه گمان اینکه ارتبه همراهطی بین این دو وجود دارد، شروع به انجام آزمایشات مختلف انجامند.

محققان در اولین آزمایش، بزاق انسانی را از افراد مبتلا به بیماری کرون گرفته و آن را به روده موش هایی به همراه میکروبیوم روده ای هستریل وارد انجامند.

پس از انجام این کار آنها در برخی موارد التهابه همراهت روده ای را مشاهده انجامند.

بررسی های دقیق تر نشان داد که به همراهکتری مسئول این التهابه همراهت، کلبسیلا پنومونیه (Klebsiella neumonia) نام داشته که معمولا در دهان انسان یافت انجام گرفته، اما به ندرت در روده دیده می شود.

این محققان در آزمایشات دیگر، این به همراهکتری را مستقیما به روده موش های سالم وارد انجامه و دریافتند که هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

نتایج نشان می دهد که ممکن هست ارتبه همراهطی بین به همراهکتری های دهانی و اختلالات روده وجود داشته به همراهانجام گرفت، اما برای اثبه همراهت این نتایج نیازمند انجام تحقیقات افزایشی هستیم.

اگر این نتایج درست به همراهشند، در آینده از ضدعفونی کننده های دهانی می توان در روند درمان این بیماران هستفاده انجام.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا
کلید واژه ها: اختلالات – به همراهکتری – اختلال – محققان – دهان – کولیت – نشان – بیماری – درمان – انسان – بیماران – جدید – راه های درمان – روش های جدید – سندرم – میزان – گزارش – خانومدگی – بین المللی – هایی – کاهش – مطالعه – افزایش – آینده – پزشکی – انواع – توسعه – طبیعی – اولین – مقاله

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب تاثیر به همراهکتری های دهانی بر افزایش اختلالات روده ای در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.