مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

مشکلات پوستی فولیکولیتیس علائم فولیکولیتیس دلیل فولیکولیتیس درمان فولیکولیتیس

پوست شما کار های شگفت انگیزی انجام می دهد. از شما در برابر عناصر محافظت می کند، زخم های خود را بهبود می بخانجام گرفت و حتی مو های شما را رانجام گرفت می دهد. به همراه تمام این اتفاقات، ممکن هست هر از تعداد گاهی همه چیز اشتبه همراهه پیش برود. اگر نقاط دردناک و قرمزی دارید که شبیه به جوش هست، بخصوص اگر این نقاط در محلی از پوست قرار دارد که معمولا آن قسمت را ابداًح می کنید، ممکن هست دچار یک مشکل شایع پوستی انجام گرفته به همراهشید؛ فولیکولیتیس.

فولیکول های مو در کیسه های کوچکی در پوست شما هستند. شما آنها را در همه جای بدن خود، به غیر از لب ها، کف دست ها و کف پاهای خود دارید. اگر به همراهکتری یا انسدادی در یک فولیکول وارد شود، ممکن هست قرمز و متورم شود. شما می توانید این وضعیت را در هر جایی از بدن خود که مو دارد، داشته به همراهشید، اما در نواحی گردن، ران، به همراهسن و زیر بغل ، احتمالا افزایش خود را نشان می دهد. شما ممکن هست اغلب خودتان را درمان کنید، اما برای موارد انجام گرفتیدتر ممکن هست لازم به همراهانجام گرفت به همراه پزشک متخصص ملاقات کنید. انواع مختلف از فولیکولیتیس، نامه ای دیگری نیز دارند که شاید شنیده به همراهشید؛ از جمله: خارش سلمانی، راش وان حمام، تاول ریش تراشی و راش ابداًح.

۱- دلایل این مشکل چیست؟

هستاف، نوعی به همراهکتری هست که اغلب اوقات مقصر شناخته می شود. شما متداوم ممکن هست هستاف داشته به همراهشید، اما به طور معمول هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. اگر این به همراهکتری به روش دیگری وارد بدن شود، به طور مثال در اثر یک برش، آنگاه می تواند به همراهعث بروز مشکل شود. موارد زیر می توانند به همراهعث بروز این اختلال خوش خیم یعنی فولیکولیتیس شوند:

– انسداد از طریق مصرف محصولات پوستی مانند مرطوب کننده های مخلوط به همراه روغن
– یک قارچ
– در آوردن مو از جای خود، مانند اپیلاسیون، ابداًح یا کندن مو
– موهای درحال رانجام گرفت
 سایر به همراهکتری ها، مانند انواعی که ممکن هست در وان حمام وجود داشته به همراهشند.
– برخی از انواع داروها مانند کورتیکوهستروئید ها که برای کاهش التهاب به کار می روند.

مشکلات پوستی فولیکولیتیس علائم فولیکولیتیس دلیل فولیکولیتیس درمان فولیکولیتیس

بطور کلی اگر فولیکول های آسیب دیده داشته به همراهشید، افزایش احتمال دارد به آن دچار شوید. این اتفاق می تواند در نتیجه برخی عوامل دیگر مانند آسیب های پوستی، ابداًح، به همراهند های چسبی و لبه همراهس های تنگ نیز رخ دهد.

۲- نشانه ها

براساس نوع دقیق فولیکولیتیس شما و چگونگی بد بودن انجام گرفتت آن، نشانه ها ممکن هست متفاوت به همراهشند. شما ممکن هست نشانه های زیر را داشته به همراهشید:

– تاول هایی که می ترکند، تراوش دارند و پوسته ریزی دارند.
– گروه هایی از برآمدگی های کوچک قرمز که مانند جوش بوده، و برخی از آن ها دارای سر سفیدی هستند.
– مناطق بزرگ قرمز و پوست متورم که ممکن هست چرک تراوش کنند. این مناطق از پوست ممکن هست خارش داشته به همراهشند، حساس بوده و دردناک نیز به همراهشند.

۳- چطور بدانم به آن مبتلا هستم؟

پزشک شما معمولا به همراه نگاه انجامن به پوست شما از نزدیک، و پرسش سوالاتی دربه همراهره تاریخچه پزشکی شما می تواند بگوید که آیا به آن مبتلا هستید یا خیر. تا زمانی که درمان های دیگر جواب ندهد، معمولا به آزمایش نیاز ندارید. درغیر این صورت پزشک ممکن هست از یک سواب برای نمونه گیری از پوست هستفاده انجامه و دقیقا همان چیزی را که به همراهعث بروز مشکل انجام گرفته، بیابد.

۴- درمان ها

فولیکولیتیس خفیف، بدون هیچ درمانی ممکن هست از بین برود. برای کمک به بهبود خود و کاهش نشانه ها می توانید از راه های زیر بهره ببرید:

– ناحیه آلوده را پاک کنید.
– دو به همراهر در روز آن ناحیه را به همراه آب گرم و صابون آنتی به همراهکتریال شست و شو دهید. هر به همراهر که شست و شو می دهید از لبه همراهس و حوله جدیدی هستفاده کنید.

مشکلات پوستی فولیکولیتیس علائم فولیکولیتیس دلیل فولیکولیتیس درمان فولیکولیتیس

– از نمک هستفاده کنید: یک قاشق چای خوری نمک را به همراه دو فنجان آب مخلوط کنید و سپس آن را روی لیف حمام خود ریخته و روی پوست مبتلا بگذارید. همچنین شما می توانید از سرکه سفید نیز هستفاده کنید.
– ژل ها، کرم ها و شست و شو: از آنتی بیوتیک هایی که برای فروش بدون نسخه مجاز هستند، بر روی پوست خود بمالید. اگر خارش دارید، می توانید از لوسیون بلغور جو دوسر و یا کرم هیدروکورتیزون هستفاده کنید. این کار به جلوگیری از خاراندن و تحریک در اثر ابداًح یا لبه همراهس زبر و خشن در ناحیه آلوده کمک می کند. اگر این روش های خود درمانی جواب نداد، ممکن هست دستور پزشک به شما جواب بدهد که شامل موارد زیر هست:

– کرم آنتی بیوتیک، در صورتی که فولیکولیتیس شما ناشی از وجود به همراهکتری به همراهانجام گرفت؛ از قرص فقط برای موارد انجام گرفتید تر هستفاده می شود.
– کرم ها، شامپوها و یا قرص های ضد قارچ، در صورتی که بیماری ناشی از یک قارچ به همراهانجام گرفت.
– کرم هستروئید برای کاهش تورم

۵- من نیاز به ابداًح دارم، چه می توانم انجام دهم؟

برای شما بهتر هست تا سه ماه از ابداًح دوری کنید؛ اما زیادی از آقام این کار را نانجام میدهند. ممکن هست بخواهید از تیغ الکترونیکی هستفاده کنید. اگر این کار را هم نمی توانید انجام دهید، پس به همراهید مطمئن شوید که :

– پوست خود را به همراه آب گرم و یک پاک کننده ملایم شست و شو دهید.
– مقداری کرم یا ژل موبر به روی پوست بمالید؛ از صابون هستفاده نکنید. اجازه دهید کرم یا ژل موبر برای مدت ۱۰ – ۵ دقیقه بر روی پوست بماند.
– هر زمان که می خواهید موهای قسمتی از بدن را ابداًح کنید، از یک تیغه جدید هستفاده انجامه و مطمئن شوید که این تیغه پاک و تیز هست. تیغه های تکی ایده آل هستند.

مشکلات پوستی فولیکولیتیس علائم فولیکولیتیس دلیل فولیکولیتیس درمان فولیکولیتیس

– مو ها را در جهت رانجام گرفت آنها ابداًح کنید.
– به همراه آب گرم شست و شو دهید و از لوسیون مرطوب کننده هستفاده کنید. این کار را می توانید برای بقیه روز ها نیز انجام دهید.

۶- چطور می توانم از فولیکولیتیس پیشگیری کنم؟

برای کاهش ریسک ابتلا به فولیکولیتیس، از پوشیدن لبه همراهس هایی که پوست شما را تحریک می کند، گرما، تعریق پوست مثل پوشیدن دستکش پلهستیکی، چکمه های بلند و لیکرا دوری کنید. (لیکرا نوعی پارچه به همراه الیاف مصنوعی هست) هستفاده از روغن های پوستی و سایر محصولات پوستی که حاوی روغن هستند را محدود کنید. آنها می توانند به همراهکتری ها را در همان نقطه متوقف انجامه و در نتیجه به همراهعث ایجاد بیماری می شوند. کارهای دیگری که می توانید انجام دهید شامل موارد زیر هست:

– تنها در صورتی به داخل وان آب داغ بروید که مطمئن به همراهشید وان شما تمیز و نیکو محافظت انجام گرفته هست.
– از حوله تمیز، تیغ تمیز و تیز و دیگر وسایل مراقبت شخصی هستفاده انجامه و از به اشتراک گذاشتن آنها به همراه دیگران خودداری کنید.
– دست های خود را زود به زود بشوئید.


در این به همراهره افزایش بخوانید: به همراه انجام این روش ها پوست صورتتان را جوان کنید


برگردان: سیما آزاد فلاح

هرگونه کپی برداری به همراه ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز هست.

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب فولیکولیتیس چیست؟ در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.