مجله پزشکی اطلاعیه

مجله پزشکی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی و سلامتی هستفاده ببرید

چربی ترانس تحریک پذیری تاثیر فست فود در پرخاشگری پرخاشگری

قطع غذا های ناسالم و پر چربی، در واقع ممکن هست شخصیت شما را به سمت فردی بهتر و آرام تر بکشاند. تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن چربی های ترانس، می تواند منجر به پرخاشگری و تحریک پذیری شود. ما می دانیم که چربی های ترانس برای سلامت قلب شما و سایز کمر شما بد هست؛ اما بر طبق یک مطالعه جدید از مدرسه پزشکی سن دیه گو از دانشگاه کالیفرنیا، این چربی ها ممکن هست کنترل خشم را در فرد از بین ببرند.
محققان رفتار ۹۴۵ آقا و خانوم را برای تشخیص این ارتبه همراهط بررسی انجامند؛ آنها در جستجوی پاسخ این پرسش بودند که آیا بین مصرف چربی های ترانس در رژیم غذایی و احساس پرخاشگری و تحریک پذیری در فرد، ارتبه همراهط وجود دارد یا خیر؟ در واقع، آنها دریافتند که چربی های ترانس می تواند منجر به افزایش دمای بدن شود. این بخصوص برای افرادی که مستعد خشم و عصبه همراهنیت در اثر هسترس در رانندگی هستند، احتمالا دو برابر افزایشخواهد بود. این مطالعه که به صورت آنلاین در مجله PloS ONE منتشر انجام گرفته هست، اولین ارتبه همراهط بین چربی های ترانس و رفتار بد نسبت به دیگران هست.

دکتر بئاتریس گولومب هستاد دانشکده پزشکی سن دیه گو که اجازه انتشار این مطالعه را در یک نشریه مطبوعاتی UCSD داده هست، می گوید: ما دریافتیم که مصرف اسیدهای چرب ترانس، به طور قابل توجه ای به همراه پرخاشگری افزایش ارتبه همراهط دارند؛ از طرف دیگر در طول مدت این آزمایش، مصرف اسیدهای چرب ترانس نسبت به دیگر عوامل پیش بینی کننده پرخاشگری شناخته انجام گرفته تا آن زمان، همواره پیش بینی کننده پرخاشگری و تحریک پذیری بود.

چربی ترانس تحریک پذیری تاثیر فست فود در پرخاشگری پرخاشگری

چربی های ترانس به طور طبیعی در برخی از غذا های به همراه منبع حیوانی مانند گوشت و شیر تکمیل وجود دارد؛ اما مقدار اسیدهای چرب ترانس در فرآورده هایی مثل مارگارین سفت انجام گرفته که از طریق فرآیندی به نام “هیدروژناسیون” Hydrogenation و تبدیل روغن های مایع به جامد، تهیه انجام گرفته هست، زیاد افزایش هست. چربی های ترانس در اغلب غذاهای فرآوری انجام گرفته یافت می شوند. به همراهلاترین مقادیر چربی های ترانس در محصولات زیر یافت می شود: غذا های سرخ انجام گرفته – مخلوط های کیک – خمیر سرد و غذا های یخ زده.

زیادی از تولید کنندگان مواد غذایی و رستوران ها، مخالفت به همراه محصولات چربی ترانس را از محصولات خود آغاز انجامه و به محصولاتی که حاوی آن هست، برچسبی که نشانگر وجود آن در محصول می به همراهانجام گرفت، زده اند. به همراه این حال، بررسی برچسب های مواد غذایی، بهترین راه برای محدود انجامن مصرف آن می به همراهانجام گرفت. دفعه بعدی که خود را برای خرید چنین کالاها و یا مصرف مواد غذایی حاوی این چربی ها غافلگیر انجامید، یک نفس عمیق بکشید و فکر کنید به همراه خوردن تعداد دوناتی که امروز خورده اید، چه حفره عمیقی برای سلامتی خود ایجاد انجامه اید! پس اگر چنین بود، بعد از کار روزانه، سری به به همراهشگاه ورزشی زده و کالری های اضافه را بسوزانید و چربی های دریافتی را بخار کنید.


در این به همراهره افزایش بخوانید: چربی‌های ترانس عامل بروز مشکلات روحی در سنین پایین


برگردان: سیما آزاد فلاح

هرگونه کپی برداری به همراه ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز هست.

جدیدترین اخبه همراهر دنیای پزشکی و سلامت را از مجله پزشکی ژورنال بخواهید
[ad_1]

مطلب چربی های ترانس به همراه خلق و خوی تند مرتبط هستند در سایت بزرگ مجله پزشکی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.